Enduro trails camp – Bielsko-Biała / Hotel Dębowiec

KOMPLEKS ENDURO TRAILS

To sieć jednokierunkowych tras rowerowych. Wąskich, krętych ścieżek o różnym stopniu trudności, od łatwych łagodnie opadających, aż po strome, wymagające zjazdy.Trasy rozpościerają się pomiędzy szczytami Szyndzielni i Koziej Góry. Na szczyt Szyndzielni można wjechać koleją gondolową.

To właśnie tutaj znajduje się najbardziej rozjeżdżane singiel tracki w Polsce: Najdłuższa i najbardziej urozmaicona trasa RockNRolla* oraz bardzo zakręcony Twister.

Enduro trails oferuje trasy o różnym poziomie trudności, jest prawdziwym królestwem zakrętów zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych riderów. Centrum ścieżek mieści się w obrębie miejskiego terenu rekreacyjnego Błonia, u stóp Koziej Góry.

W kompleksie znajduje się wypożyczalnia rowerów zjazdowych, pump track – niewielki tor rowerowy dla wszechstronnego treningu, składający się z szybkich zakrętów i muld. Boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych, skatepark, mini golfie, nowoczesna siłownia zewnętrzna, plac zabaw, amfiteatr, gastronomia.

PROGRAM ROWEROWY:

Szkolenia endurowe z najwyższej półki. Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo☝️ technikę i świrtną zabawę

MIEJSCE SZKOLENIA:

Bielsko Biała, ścieżki Enduro Trails. Pod okiem najlepszych instruktorów Klubu rowerowego Shreed Freeridesport

TURNUSY 2021:

TERMIN 1 : 10.07 – 17.07.2021
TERMIN 2 : 14.08 – 21.08.2021

CENA: 2780 PLN

PODANA CENA ZAWIERA:

Pobyt – 7 noclegów (Hotel Dębowiec), pokoje 2/3/4 osobowe, wyżywienie: 3 posiłki, transport, przewóz rowerów, karnety na wyciągi, wejście na basen, opiekę trenerską i całodobową wychowawczą, realizację podanego programu sportowego, wycieczkowego i innych atrakcji, nagrody, ubezpieczenie, podatek VAT …i dużo dobrej zabawy! 🙂

GWARANCJĄ REZERWACJI MIEJSCA JEST PRZESŁANIE MAILA ZGŁOSZENIOWEGO NA :
biurosharks@gmail.com lub telefonicznie 506677800
oraz
dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 700pln/os w ciągu 5dni od daty otrzymania karty zgłoszeniowej.

SZKOLENIE: 6 dni szkolenia enduro, 4 godziny dziennie na rowerze

Szkolenie odbywa się w grupach dostosowanych do umiejętności i wieku uczestników. Już pierwszego dnia ruszamy pełną parą. Sprawdzamy sprzęt (lub wypożyczamy), regulujemy kaski, ochraniacze, korygujemy ustawienie roweru, przeprowadzamy sprawdzian umiejętności. Rozjeżdżamy się.

Każde zajęcia (niezależnie od grupy wiekowej) zaczynają się sprawdzeniem ekwipunku, rozgrzewką i omówieniem planu na dany dzień.

Przygodę enduro zaczynamy od podstaw: uczymy się prawidłowej pozycji, prawidłowego i efektywnego hamowania, podstawy skręcania, balansu ciałem podczas jazdy, odciążania, dociążania roweru. Niezależnie od poziomu umiejętności zaczynamy od najprostszych tras i techniki.

W trakcie 6 dniowego szkolenia enduro utrwalamy nabyte umiejętności i stopniowo podnosimy poprzeczkę wprowadzając nowe elementy. (Przed każdym nowym elementem przypominamy zasady bezpieczeństwa)

  • Jeździmy i poznajemy trasy kompleksu enduro trails
  • Uczymy się czytania terenu i doboru odpowiedniej linii przejazdu.
  • Na pumptracku „pompujemy”, optymalnie wykorzystujemy zawieszenie w tym przypadku mniej roweru a więcej naszego ciała.
  • Równowagę, dociążanie i odciążanie roweru szlifujemy na specjalnych ścieżkach NORTHSHORE,ROCKGARDEN.*
  • Na stolikach – uczymy się bezpiecznie wybijać w powietrze, skakać, lądować.

W zależności od postępów przechodzimy do bardziej stromych zjazdów w zróżnicowanym terenie, uczymy się pokonywania przeszkód na trasie (korzeni, kamieni, gałęzi);

Na Enduro Bike Camp nie zapominamy o sprzęcie: w trakcie szkolenia na pewno nauczymy się jak dbać o nasz sprzęt, prawidłowo go użytkować i konserwować. Przeprowadzimy warsztaty z serwisowania roweru, konkurs zmiany dętki i mycia naszych rumaków.

W ramach zajęć rowerowych nie zapewniamy sprzętu. Każdy Uczestnik ENDURO BIKE CAMP 2021 powinien zabrać ze sobą: rower górski, kask rowerowy, ochraniacze na łokcie, golenie i kolana, wygodny plecak z możliwością podpięcia kasku.

O możliwość wypożyczenia sprzętu informacji udzielmy Indywidualnie
wypożyczalnia endurotrails-zobacz!

Podchody wieczorne, archery tag, wieczorne kino letnie, gry terenowe, wieczór planszówek, Ognisko z pieczeniem kiełbasek,

INSTRUKTORZY:

Szkolimy się pod okiem kadry instruktorskiej Najszybszego Klubu rowerowego Shreed Freeridesport

ZAJĘCIA DODATKOWE:

zajęcia sportowo-rekreacyjne – trickboard, fishboard, gry zespołowe, paintball, archery, Sup. W ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych zapewniamy wymagany sprzęt.

DODATKOWO

SZARLOTKA NA KOZIEJ GÓRCE, KOLACJA W SCHRONISKU GÓRSKIM I WIECZORNY ZJAZD,

WYJŚCIE NA BASEN ODKRYTY, FESTIWAL KOLORÓW I BITWA WODNA. DLA GRUP ZAAWANSOWANYCH WYCIECZKA DO SZCZYRK Enduro TRAILS by TREK NA TRASĘ Hip HopA Flow

Zajęcia sportowe odbywają się w 2 blokach:

10.00 – 14.00 szkolenie rowerowe i 16.30– 18.00 zajecia sportowo rekreacyjne

Zajęcia wieczorne: 20:15 – 21.30.