ŻEGLARSKI OBÓZ DLA DZIECI 8-12 LAT „MALI ŻEGLARZE”

Dlaczego dzieci kochają ten obóz?
Podczas turnusu każdy Mały Żeglarz i każda Mała Żeglarka pływają na własnym jachciku typu Optimist, a nad bezpieczeństwem kursantów czuwa doświadczony instruktor na łodzi motorowej. Kiedy nie ma pogody, żeglowanie zastępują nam zabawy i wycieczki do ciekawych miejsc lub na Basen Tropikana

Dlaczego rodzice kochają ten obóz?
Obóz dla najmniejszych dzieci to okazja do zabawy, nauki bezpiecznego żeglowania i bezstresowego rozwoju motorycznego naszych pociech pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce. Ale także nauka współpracy w grupie, odpowiedzialności, rytmu dnia oraz samodzielności. Dzieciaki są bezpieczne zarówno na lądzie jak i na wodzie, uczą się podstaw morskiej kindersztuby – jak na Młodych Żeglarzy przystało!

Dlaczego ośrodek Bazy w Tałtach jest tak wyjątkowy?
Baza Mrągowo to jedyny Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Polsce ukierunkowany na żeglarstwo i windsurfing. Nasi wychowankowie zdobyli ponad 200 tytułów w Mistrzostwach Polski, Europy, Świata. Brali udział w 6 Igrzyskach Olimpijskich. To dzięki nam każdy Młody Żeglarz może uczyć się od najlepszych w miejscu, które polecają najlepsi!

Co trzeba wiedzieć o naszych obozach?
Mali Żeglarze trenują, bawią się i rozrabiają w dwóch 12-osobowych grupach na terenie bezpiecznego ośrodka w miejscowości Tałty k/Mikołajek. Zapewniamy im noclegi w domkach 4 osobowych i Mazurskiej Chacie, całodobową opiekę trenerów, całodzienne wyżywienie (3 pyszne posiłki + drugie śniadanie) z własnej kuchni. Każdy Mały Żeglarz i Mała Żeglarka zabierają z domu: odzież przeciwdeszczową, obuwie sportowe lub żeglarskie na jasnej podeszwie i kalosze, strój kąpielowy, nakrycie głowy, zabezpieczenie przed słońcem i komarami, okulary przeciwsłoneczne, bidon na napoje. Zapewniamy ubezpieczenie NNW. Zapewniamy kamizelki asekuracyjne.

Nasz malowniczo położony port ma 25 miejsc postojowych oraz miejsce na deski z żaglem, umocnioną linię brzegową, magazyny na sprzęt, suszarnię, warsztat szkutniczy oraz zupełnie nowy węzeł sanitarny.

 

Gdzie jesteśmy?

Baza Tałty mieści się 5 kilometrów od Mikołajek, nad samym brzegiem jeziora Tałty. Nasz ośrodek znajduje się w centralnym miejscu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

 

O Bazie

Baza Tałty to port i ekomarina z 25 miejscami postojowymi. Na naszych gości czeka 80 miejsc noclegowych w domkach kempingowych i Chacie Mazurskiej na ogrodzonym terenie pod całodobowym nadzorem, a szef kuchni naszej kantyny zadba o to, żeby żaden żeglarski żołądek nie pozostał pusty.

 

Szkolenia z tradycjami

Poza portem, Baza Tałty to klub sportowy i ośrodek szkoleniowy z tradycjami – od ponad 60 lat z powodzeniem szkolimy zarówno najmłodszych, jak i tych starszych żeglarzy. Na długiej liście naszych wychowanków znajdują się mistrzowie sportów wodnych, między innymi członkowie żeglarskiej kadry narodowej.

Naszą największą dumą są doświadczeni szkoleniowcy – pracujemy tylko z fachową i doświadczoną kadrą instruktorsko-trenerską. Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – na grupę 6-10 osób przypada jeden instruktor, co ma wpływ również na indywidualizację zajęć i bardziej efektywną naukę.

 

Jezioro Tałty

Jezioro Tałty, nad którym położona jest Baza, od północy połączone jest z jeziorem Ryńskim. Razem tworzą najgłębszy zbiornik w kompleksie Wielkich Jezior Mazurskich.

Przydatne informacje:

Wysokość:
116 m.n.p.m.
Powierzchnia jeziora/Powierzchnia wysp:
1160,4 ha/0,2 ha
Maksymalna głębokość/Średnia głębokość:
50,8 m/14 m
Maksymalna długość/Maksymalna szerokość:
12500 m/1800 m
Długość linii brzegowej/Wskaźnik rozwinięcia:
31000 m/2,57
Objętość jeziora/Wskaźnik odsłonięcia::
181022,4 m3/74,4
Gatunki ryb, które występują w jeziorze:
leszcz, szczupak, węgorz, lin, sandacz

 

Okolice Bazy Tałty

W okolicy naszego ośrodka jest mnóstwo atrakcji, które jeszcze bardziej uprzyjemnią pobyt w Bazie – w wolnej chwili możesz odwiedzić rezerwat przyrody Jezioro Łukajno, Zatokę Poziomkową lub rezerwat jeleniowatych w Kadzidłowie. Jeśli lubisz aktywnie odpoczywać, możesz też udać się na spływ kajakowy rzeką Krutyń lub wypożyczyć rower i zwiedzić okolicę.

TURNUSY 2020:

Każdy turnus zaczyna się obiadem w niedzielę o godzinie 14:00 i kończy w sobotę o godzinie 14:00

 • I 28.06-11.07 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • II 12.07-25.07 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • III 26.07-08.08 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • IV 09.08-22.08 / 2.490 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni
 • V 22.08-30.08 / 1.390 zł (transport własny)- zapewniamy transport z Gdyni

GWARANCJĄ REZERWACJI MIEJSCA JEST PRZESŁANIE MAILA ZGŁOSZENIOWEGO NA :
info@sharkstravel.pl lub telefonicznie 506677800
oraz
dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 700pln/os w ciągu 5dni od daty otrzymania karty zgłoszeniowej.

PODANA CENA ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ŚWIADCZENIA:
Pobyt z wyżywieniem, dojazd autokarem, opiekę trenerską i całodobową wychowawczą, lekarską, realizację podanego programu sportowego i innych atrakcji, nagrody, ubezpieczenie, podatek VAT, fajną atmosferę i dużo dobrej zabawy.

W programie:

Grupa Optimist(OPT) – dla dzieci, które chcą zacząć swoją przygodę z żeglarstwem.

Dzieci w wieku 7 -12 lat uczą się żeglarstwa pływając na małych jednoosobowych jachcikach kl. Optimist. Każde dziecko ma do dyspozycji swój jacht przez cały turnus. Grupa liczy maksymalnie 10 osób. Do każdej grupy instruktor na motorówce asekuracyjnej. Dominuje zabawowa forma zajęć oraz duża różnorodność. Ciekawe zajęcia na brzegu. Dzieci żeglują zawsze w kapokach.

 • – zajęcia na regatowej łodzi klasy Optymist- każdy uczestnik na swoją łódkę
 • 4-5 godzin zajęć na wodzie
 • gry i zabawy sportowe
 • mini survival
 • zajęcia na SUPie- deska z wiosłem
 • nauka teorii i przepisów żeglowania
 • nauka węzłów żeglarskich
 • wizyta w aquaparku
 •  dyskoteki,
 • ognisko,
 • holowanie za skuterem wodnym
 • dużo dobrej zabawy i żeglarskiej dyscypliny.