Kamczatka Zimą / Morze śniegu w krainie ognia

O podróży

Wyprawa na Kamczatkę to niemałe wyzwanie, szczególnie zimą! Ale tylko zimą można wykąpać się w gorących źródłach, by zaraz potem schłodzić się w zaspie świeżego puchu. Tylko zimą można tu pojeździć psimi zaprzęgami z widokiem na aktywne wulkany. I tylko zimą można zrobić grilla na stoku narciarskim.

 • Przed nami

  • „morze” śniegu
  • gorące źródła z widokiem na wulkany
  • kultura i folklor rdzennych mieszkańców Kamczatki
  • przejażdżka psimi zaprzęgami
  • zwiedzanie Pietropawłowska Kamczackiego
  • obserwowanie lwów morskich
  • kawior i wędzone łososie

Program podróży

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot na Kamczatkę z przesiadką w Moskwie.

Przylot do Jelizowa w godzinach porannych. Przy dobrej pogodzie od razu zauważymy majestatyczne kształty wulkanów Awaczyńskiego i Koriackiego. Nasze pierwsze kroki skierujemy do koriackiej osady, gdzie bliżej poznamy styl życia i zwyczaje rdzennych ludów Kamczatki. Posileni gorącą zupą z dziczyzny ruszymy na przejażdżkę psimi zaprzęgami. Po południu zakwaterowanie w hotelu w Paratunce. Kolacja i pierwsza okazja, by wykąpać się w gorących źródłach pod gołym niebem.

Po śniadaniu ruszymy skuterami śnieżnymi w górę rzeki Paratunka (skutery prowadzą przewodnicy, turyści jadą w saniach – dot. wszystkich dni wycieczki). Będziemy poruszać się głęboką doliną prowadzącą na Przełęcz Wiluczyńską, z której roztacza się piękny widok na Wulkan Goriełyj i Mutnowską Sopkę. W drodze powrotnej przespacerujemy się do podnóża wodospadu, który o tej porze roku zazwyczaj tworzy finezyjne formy lodowe. A w czasie pikniku spróbujemy lokalnych przysmaków na świeżym powietrzu – będzie czerwona ikra, wędzony łosoś i ciepła herbata z miejscowych ziół. Powrót do Paratunki na nocleg i kolację.

Dwudniowa wycieczka w dolinę rzeki Bannoj, gdzie na przestrzeni 1,5 km kw. wypływa ponad pół tysiąca gorących źródeł. Niektóre z nich przybierają formę fontann, inne gejzerów, pozostałe to idealne do kąpieli jeziorka. Początek trasy pokonamy mikrobusem, następnie przesiądziemy się na skutery śnieżne i opuścimy utarty szlak, zagłębiając się w dzikie i rzadko odwiedzane okolice. Zakwaterowanie w bazie turystycznej, kolacja i rozgrzewające kąpiele pod gwiazdami. Drugiego dnia rano okazja, by samodzielnie pojeździć skuterem po okolicy (fakultatywnie). Po południu powrót do Paratunki.

Ten dzień spędzimy w narciarskim kurorcie “Mroźna Góra”, w okolicy Jelizowa. Wjedziemy wyciągiem na punkt widokowy, z którego roztacza się niesamowity widok na pobliskie wulkany Awaczyński i Kozielski oraz potężny masyw Koriackiej Sopki (ponad 3400 m n.p.m.). Dla chętnych możliwość wypożyczenia sprzętu i spróbowania swoich sił w jeździe na nartach lub snowboardzie w otoczeniu wspaniałego wulkanicznego krajobrazu. W połowie dnia grill z szaszłykami. Powrót na nocleg, kolację i rozgrzewającą kąpiel w bani.

Po śniadaniu ruszymy w kierunku Awaczyńskiej Sopki – jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Skuterami śnieżnymi wespniemy się na Przełęcz Awaczyńską (1256 m n.p.m.) oraz na szczyt Wielbłądziej Góry, skąd można podziwiać rozległą panoramę okolicy. Obiad zjemy na stokach wulkanu z widokiem na dolinę rzeki Awacza, Zatokę Awaczyńską i Pietropawłowsk Kamczacki. Przy dobrej pogodzie, dostrzeżemy także zimne wody Pacyfiku. Powrót na nocleg i kolację do Paratunki.

Całodniowa wycieczka do zaśnieżonego Pietropawłowska Kamczackiego. Z przewodnikiem zobaczymy najciekawsze miejsca stolicy półwyspu (jeśli nie zasypie ich śnieg, a mogą tu spaść nawet 2 metry śniegu jednego dnia), przespacerujemy się po nabrzeżu, zajrzymy do nielicznych sklepów z pamiątkami. Odwiedzimy też kolonie lwów morskich, które zimę spędzają nad Zatoką Awaczyńską na terenie miasta. Nocleg i pożegnalna kolacja w Paratunce.

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Po drodze zatrzymamy się na miejscowym rynku, by zakupić kamczackie przysmaki, takie jak czerwony kawior, wędzone łososie czy kraby. Lot do Warszawy z przesiadką w Moskwie.

Terminy i ceny

Cena: 14800PLN

Dostępne terminy:

 • 04-12.02.2023