Moskwa – zima 4 dni / Mroźny blask rosyjskiej stoilcy

O podróży

Zapraszamy na zimowy przedłużony weekend w Moskwie. Rosyjską stolicę poznamy w najpiękniejszej odsłonie – gdy skrzy się w blasku śniegu i lodu. Bogaty program zwiedzania obejmuje główne atrakcje Moskwy, wypad za miasto do słynnego klasztoru Siergijew Posad, a dla chętnych wyjście na spektakl do znamienitego Teatru Bolszoj. Nie zabraknie też smaczków takich jak wizyta w Domu Bułhakowa, przejażdżki moskiewskim metrem czy wieczorny spacer po Arbacie.

 • Przed nami

  • moskiewski Kreml
  • piękne stacje moskiewskiego metra
  • dzieła sztuki Galerii Tretiakowskiej
  • klasztor w Siergijew Posad
  • muzeum – dom Bułchakowa
  • wieczorny spacer po Arbacie
  • lodowe rzeźby i lodowiska

Program podróży

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Moskwy. Transfer do hotelu, kolacja, a następnie wieczorna przechadzka po centrum. Słynnym moskiewskim metrem, zatrzymując się na najpiękniejszych stacjach, pojedziemy na Plac Czerwony. Tam spacer między podświetlonymi murami Kremla, fasadą Głównego UniwerMagu, gmachem Muzeum Historycznego i bajeczną bryłą soboru Wasyla Błogosławionego. By night zobaczymy także słynny Teatr Bolszoj oraz plac Maneżowy z Hotelem Moskwa. Powrót na nocleg do hotelu.

Po śniadaniu z lokalnym przewodnikiem jedziemy na Kreml, by zobaczyć siedzibę prezydenta (a dawniej I sekretarzy), zabytkowe cerkwie oraz wielkie car-dzwon i car-armatę. Następnie wzdłuż rzeki Moskwy udamy się do największej świątyni miasta, soboru Zbawiciela. Później moskiewskimi prospektami pojedziemy na Wzgórza Worobiowe, skąd – sprzed gmachu uniwersytetu – roztacza się panorama miasta. Po południu czeka nas wizyta w Parku Zwycięstwa i w nowoczesnej dzielnicy Moscow City, a także podziwianie panoramy bitwy pod Borodino. Kolacja, a wieczorem fakultatywnie wyjście do Teatru Bolszoj (spektakl w zależności od repertuaru).

O poranku wyjazd rejsowym autobusem do miejscowości Siergijew Posad (ok. 1,5 godz.). Tam zwiedzanie jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych w Rosji – Troicko-Siergijewskiej Ławry: zobaczymy najważniejsze świątynie, poznamy historię życia założyciela klasztoru, św. Siergieja Radoneżskiego oraz wejdziemy na dzwonnicę. Czas na obiad, a następnie powrót podmiejskim pociągiem do Moskwy. Po południu odwiedzimy niezwykłe Muzeum Bułhakowa w „niecharoszej kwartirze”. Po kolacji fakultatywnie wyjście na koncert muzyki rozrywkowej (w zależności od repertuaru).

Kontynuujemy poznawanie Moskwy. Przejazd do dawnej carskiej posiadłości Kołomienskoje, która w XVII w. stanowiła letnią rezydencję cara Aleksieja Michaiłowicza. Zobaczymy tam wnętrza odrestaurowanego pałacu – swoistej perły drewnianej architektury. Następnie udamy się do słynnej Galerii Tretiakowskiej – tam wyprawa w głąb dziejów rosyjskiej sztuki, poczynając od średniowiecznych ikon Andrieja Rublowa. Około godz. 16:30 transfer na Dworzec Białoruski i przejazd specjalnym pociągiem ekspresowym na lotnisko Szeremietiewo. Wylot wieczornym lotem do Warszawy.

Terminy i ceny

Dostępne terminy:

 • 20-30.05.2022/ 8400PLN