Obóz stacjonarny „Patenty w Tałtach” 14-18 lat

Dlaczego dzieci kochają ten obóz?
Fajnie jest być w gronie znajomych lub poznać nowe twarze w tym bardzo żeglarskim miejscu. W ośrodku, w którym każdy znajdzie dla siebie miejsce, z nowoczesnym i kameralnym portem, nad pięknym jeziorem na którym nie brakuje wiatru. Trenerzy prowadzący zajęcia znają się na tym co robią doskonale – relacje w grupie cechuje szacunek i jasno określone zadania. Wakacyjny tłum, zgiełk i harmider są daleko od nas.

Dlaczego rodzice kochają ten obóz?
Po pierwsze, po drugie i po trzecie… ponieważ każdy rodzic chce, aby jego dziecko uczyło się u najlepszych. Aby swoją wiedzę czerpało od osób, które są zarówno mistrzami w swojej dziedzinie jak i po prostu, odpowiedzialnymi ludźmi. Ponadto, Ośrodek Tałty zapewnia przy tym wyjątkową atmosferę sportowej przygody, pozostając bezpieczną przystanią w mazurskiej, turystycznej przestrzeni. Na obozie można zdobyć także patent motorowodny (dodatkowo).

Dlaczego ośrodek Bazy w Tałtach jest tak wyjątkowy?
Baza Mrągowo to jedyny Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Polsce ukierunkowany na żeglarstwo i windsurfing. Nasi wychowankowie zdobyli ponad 200 tytułów w Mistrzostwach Polski, Europy, Świata. Brali udział w 6 Igrzyskach Olimpijskich. To dzięki nam każdy Młody Żeglarz może uczyć się od najlepszych w miejscu, które polecają najlepsi!

Co trzeba wiedzieć o naszych obozach?
Młodzież trenuje i uczy się w 7 osobowych grupach „wachtach”. Obóz odbywa się na terenie bezpiecznego ośrodka w miejscowości Tałty k/Mikołajek. Zapewniamy noclegi w domkach 4 osobowych i Mazurskiej Chacie, całodobową opiekę trenerów, całodzienne wyżywienie (3 pyszne posiłki + drugie
śniadanie) z własnej kuchni. Uczestnik/uczestniczka zabierają z domu: odzież przeciwdeszczową, obuwie sportowe lub żeglarskie na jasnej podeszwie i kalosze, strój kąpielowy, nakrycie głowy, zabezpieczenie przed słońcem i komarami, okulary przeciwsłoneczne, bidon na napoje. Zapewniamy ubezpieczenie NNW. Zapewniamy kamizelki asekuracyjne.

Gdzie jesteśmy?

Baza Tałty mieści się 5 kilometrów od Mikołajek, nad samym brzegiem jeziora Tałty. Nasz ośrodek znajduje się w centralnym miejscu szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

O Bazie

Baza Tałty to port i ekomarina z 25 miejscami postojowymi. Na naszych gości czeka 80 miejsc noclegowych w domkach kempingowych i Chacie Mazurskiej na ogrodzonym terenie pod całodobowym nadzorem, a szef kuchni naszej kantyny zadba o to, żeby żaden żeglarski żołądek nie pozostał pusty.

Szkolenia z tradycjami

Poza portem, Baza Tałty to klub sportowy i ośrodek szkoleniowy z tradycjami – od ponad 60 lat z powodzeniem szkolimy zarówno najmłodszych, jak i tych starszych żeglarzy. Na długiej liście naszych wychowanków znajdują się mistrzowie sportów wodnych, między innymi członkowie żeglarskiej kadry narodowej.

Naszą największą dumą są doświadczeni szkoleniowcy – pracujemy tylko z fachową i doświadczoną kadrą instruktorsko-trenerską. Wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – na grupę 6-10 osób przypada jeden instruktor, co ma wpływ również na indywidualizację zajęć i bardziej efektywną naukę.

Jezioro Tałty

Jezioro Tałty, nad którym położona jest Baza, od północy połączone jest z jeziorem Ryńskim. Razem tworzą najgłębszy zbiornik w kompleksie Wielkich Jezior Mazurskich.
Przydatne informacje:

Wysokość:
116 m.n.p.m.
Powierzchnia jeziora/Powierzchnia wysp:
1160,4 ha/0,2 ha
Maksymalna głębokość/Średnia głębokość:
50,8 m/14 m
Maksymalna długość/Maksymalna szerokość:
12500 m/1800 m
Długość linii brzegowej/Wskaźnik rozwinięcia:
31000 m/2,57
Objętość jeziora/Wskaźnik odsłonięcia::
181022,4 m3/74,4
Gatunki ryb, które występują w jeziorze:
leszcz, szczupak, węgorz, lin, sandacz

Okolice Bazy Tałty

W okolicy naszego ośrodka jest mnóstwo atrakcji, które jeszcze bardziej uprzyjemnią pobyt w Bazie – w wolnej chwili możesz odwiedzić rezerwat przyrody Jezioro Łukajno, Zatokę Poziomkową lub rezerwat jeleniowatych w Kadzidłowie. Jeśli lubisz aktywnie odpoczywać, możesz też udać się na spływ kajakowy rzeką Krutyń lub wypożyczyć rower i zwiedzić okolicę.

TURNUSY 2022:

Każdy turnus zaczyna się obiadem w niedzielę o godzinie 14:00 i kończy w sobotę o godzinie 14:00

  • 24.07 – 06.08.2022 / 2950 zł (transport własny)

W pozostałych terminach dojazd własny, chyba że zbierze się grupa powyżej 15osób

Dopłata za szkolenie i patent motorowodny: 350 zł
Opłata egzaminacyjna (każdy z patentów): 125 zł

GWARANCJĄ REZERWACJI MIEJSCA JEST PRZESŁANIE MAILA ZGŁOSZENIOWEGO NA :
biurosharks@gmail.com lub telefonicznie 506677800
oraz
dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 700pln/os w ciągu 5dni od daty otrzymania karty zgłoszeniowej.